Jak se starat o blond zesvětlené vlasy? Být blond či nebýt?

Suché a matné blond vlasy?


Tak to být nemusí milé ženy, krásná blond barva se sama neudělá, kadeřnice Vám může udělat krásnou blond barvu, když odcházíte ze salonu jsou vlasy krásné, pevné a lesklé ale další úkol je na Vás. Respektive na Vaši domácí péči.


Shrneme Vám zde důležité kroky jak pečovat o blond zesvětlované vlasy:


Studené blond odstíny nejsou pro každého. Kdo nemá čas po každém mytí vlasů aplikovat šampon a masku min. na 2 minuty na blond zesvětlované vlasy /která posiluje slabé a tenké vlasy a dodává pružnost vlasu/ a zároveň bezoplachovou péči /sérum, krém, sprej/. Pokud nevlastníte iontový fén, či používáte kulmofén /ten dost přepaluje vlasy, poněvadž je v bezporostřední blízkosti horkého vzduchu/ tak i termoochranu.


Proč tolik péče po každém mytí?

Protože: při odbarvovaní dochází k otevření kutikuly a dochází k oxidaci pigmentu, tento proces je pro vlasy velice náročný a je potřeba vlas po každém mytí vlas uzavřit maskou!

Maska a kondicionér by měla být jako na předpis od lékaře doporučená vašim kadeřníkem.


Důležité: vlasy nečešeme ihned v mokrém stavu po umytí, ale až při 70% prosušenosti. Jinak vlasy můžeme v citlivém bodě nalomit a nevědomky přetrhat. Blond vlas je v mokrém stavu citlivý na zlomení.


Kadeřník odvádí jen půl práce, doma je důležité pracovat s vlasovou kosmetikou určenou pro Váš konkrétní typ vlasu a to aby vaše vlasy vypadaly zdravě do další návštěvy Vašeho kadeřníka, docílíte toho jen se správnýmy produkty na posílení vlasu. Prevence je důležitá, mrtvý vlas už ani nejlepší kadeřník nezachrání.


Péče by se měla skládat z šamponu, masky a bezoplachová péče, termoochrana.


Doporučujeme každé 4-5 týdnů docházet na přeliv, který neutralizuje případně žlutý, mdlý tón vlasů a na kůru, která dostatečně vyživý vlas. V našem salonu mícháme kůru PowerMix přímo na míru pro Vaše vlasy, podle toho co zrovna potřebují.


Odbarvování vlasů je pouze pro ženy, kterým nevadí tato péče a investice do domácí vlasové kosmetiky kolem 2 000 Kč na 2/3 měsíce. Jinak je upřímně řečeno lepší zůstat tmavšího odstínu, než je blond barva.